top of page
image (4).png
logo.png
post-one.png

در مورد مؤسسه تحصیلات عالی ازهر 

111.JPG

مؤسسه تحصیلات عالی ازهر در سال ۱۳۸۸ جواز رسمی فعالیت خود را از وزارت تحصیلات عالی ج ا.ا بدست آورده و به فعالیت آغاز نمود و بعد از اخذ امتحان کانکور به تعداد ۴۲ نفر محصل را جذب نمود.  در حال حاضر در مؤسسه تحصیلات عالی ازهر به تعداد ۱۸۰۰محصل که ۶۰۰ نفر طبقه اناث و ۱۲۰۰ نفر ذکور میباشند مشغول تحصیل هستند. ما در ازهر کیفیت را نسبت به کمیت ترجیح میدهیم.

 

مؤسسه تحصیلات عالی ازهر دارای چهار پوهنحی فعال در رشته های شرعیات و علوم اسلامی ، حقوق و علوم سیاسی، اقتصاد و تعلیم و تربیه می باشد. این مؤسسه از زمان تأسیس تا به حال شش دوره فارغین را که بالغ بر ۲۴۰۰ تن میشوند، به جامعه تقدیم نموده است که تعدادی زیاد شان در نهادی های دولتی و سکتور خصوصی و مکاتب کشور مصروف خدمت هستند.


مؤسسه تحصیلات عالی ازهر با چشم انداز جدید خود گام های مطمئنی را در جهت آینده ای درخشان بر میدارد و با جدیت به سوی دست یابی به تخصص های علمی و فنی مدرن که همگام با توسعه جامعه اقتصادی و اجتماعی است، قدم بر میدارد و امیدوار است با تکیه بر جدیدترین برنامه های درسی علمی و برنامه های آموزشی، بتواند نیازهای بازار کار را در این کشور برآورده کند و کلید موفقیت را در دستان دانشجویان و فارغ التحصیلان خویش قرار دهد. . 

مأموریت

مؤسسه تحصیلات عالی ازهر، در حال حاضر از طریق تدریس و تحقیق مصروف تربیه کادر های ورزیده علمی در سطح کشور میباشد.

دیدگاه

مؤسسه تحصیلات عالی ازهر قصد دارد در آینده نزدیک از طریق تدریس و عرضهً خدمات با کیفیت علمی در جهت تربیه جوانان این سرزمین به عنوان یک نهاد معتبر اموزشی در سطح ملی شناخته شود.

college-degrees-1_edited.jpg

اهداف

  • ارایه برنامه های درسی معیاری همگام با پیشرفتهای علمی جدید و تهیه آزمایشگاه های لازم و مدرن

  • راه اندازی تحقيقات و مطالعاتی كه به پيشرفت علمی و فنی كمك می كنند 

  • تقویت شخصیت دانشجو از نظر علمی ، آموزشی و فرهنگی ، رشد علاقمندی وی به علم  و تشویق به تعالی و خلاقیت علمی

  • استخدام افراد برجسته در هیات علمی و  زمینه های تخصصی دانشکده های مؤسسه ، و ارزیابی میزان درک  و کاربرد آنها از طریق سیستم های ارزیابی پذیرفته شده

  • تشویق فعالیتهای ورزشی ، هنری ، فرهنگی و اجتماعی در بین دانش آموزان

  • دستیابی به سطح بالایی از تعامل بین مؤسسه و جامعه با فعالیتهای علمی ، فنی ، اداری ، اجتماعی و اقتصادی 

  • تضمین کیفیت در مطابقت با استانداردهای کیفیت و اعتبار سنجی مصوب وزارت و نهاد های بین المللی مرتبط 

  • ایجاد پلی برای تبادل علمی و فرهنگی و همکاری با دانشگاه های افغانستان ، منطقه و جهان

ارزش ها

  • پایبندی به ارزش های دینی و فرهنگی کشور

  • تعهد به گسترش دانش

  • آزادی اندیشه

  • خلاقیت و نوآوری

  • مسئولیت پذیری و شفافیت

  • کار گروهی

  • آزادی علمی و اکادمیک

  • تحقق ارزش های اسلامی و انسانی در جامعه

  • عدالت و انصاف

  • همدیگر پذیری

  • رشد فکری

  • تخصص گرایی و پابندی به ارزش ها، تعهد باوری و رسالت مندی

Azhar00129.jpg
Academics: Services

معلومات اکادمیک

111.JPG
Mars-Finance.jpg
shutterstock_213333985jpg.jpg
istockphoto-482765777-612x612.jpg
law-1200x900-cropped.jpg

معرفی فاکولته تعلیم و تربیه

در سال ۱۳۸۹ همزمان با ایجاد مؤسسه تحصیلات عالی ازهر ایجاد گردید. این فاکولته دارای رشته های ادبیات دری، ادبیات عربی، کمپیوتر ساینس، ریاضی و تعلیمات اسلامی بود که در سال ۱۳۹۱ رشته تعلیمات اسلامی این مؤسسه به فاکولته شرعیات ارتقا نمود. وجه تمایز فاکولته تعلیم و تربیه با فاکولته های دیگر این است این فاکولته بر أساس قانون، قابلیت جذب فارغان صنوف چهاردهم را دارا بوده و این فارغان میتوانند با تکمیل دروس دو ساله خویش حایز سند لیسانس تعلیم و تربیه در رشته های فوق الذکر گردند. 

نیروی انسانی سرمایه اصلی یک سرزمین محسوب می‌شود که اگر به خوبی رشد و تعالی یابد، پویایی و شکوفایی آن سرزمین رقم خواهد خورد و هر روز بر میزان سرمایه‌های اجتماعی، اقتصادی، فکری و علمی افزوده می‌شود.

نتیجه برخورداری از یک جامعه فعال و پویا، فتح قله‌های رشدو ترقی و سرعت عمل در دستیابی به فناوری

بیشتر بدانید 

معرفی فاکولته اقتصاد

فاکولته  اقتصاد موسسه تحصیلات عالی در سال ۱۳۹۷ ه ش تاسیس گردیده و همیشه در تلاش است تا کادر متخصص و کار ازموده منجمنت و اداره تشبثات و امور مالی و بانکی را تقدیم جامعه نماید چون فاکولته اقتصاد مولد نیروی کار برای نهاد های اقتصادی منجمنت , احصائیه و مالی و بانکی مملکت میباشد، لذا ایجاب مینماید تا تدریس و اموزش در این نهاد تحصیلی با توجه به نیاز های زمان و ارزش های جامعه عیار گردد.

تحقق این امر کار سهل و اسانی نبوده و همیشه با چالش ها و مشکلات همراه بوده است. خصوصا در حال حاضر که بحث اقتصاد و بازار ازاد در جامعه یکی از ضروریات مبرم جامعه ما تلقی میگردد. این رسالت هر چی بیشتر تقویت گردیده و فاکولته  اقتصاد را مکلف میسازد تا در اموزش نسل جوان نیاز های فعلی و اینده نهاد های اقتصادی را مدنظر گرفته تا از یک جهت وجهه از دست رفته نهاد های اقتصادی را در امر مبارزه

بیشتر بدانید

معرفی فاکولته حقوق و علوم سیاسی

 

رشته حقوق و علوم سیاسی یکی از محبوب ترین رشته های آکادمیک و دانشگاهی است که دامنه گرایش های مطالعاتی آن گسترده و شامل تمام روابط اجتماعی زندگی روزمره انسان ها می شود.

فاکولته حقوق و علوم سیاسی مؤسسه تحصیلات عالی ازهر همزمان با تاسیس این مؤسسه در پایان سال 1389 در چوکات این نهاد تحصیلی و در چارچوب دو دیپارتمنت اداره و دیپلوماسیو قضائی – حارنوالی ایجاد شد. این فاکولته در اولین دور کانکور ورودی که به تاریخ 26 حمل  1390برگزار شد فعالیت و رسالت آموزشی خود را شروع نمود. اولین پلان استراتژیک فاکولته حقوق و علوم سیاسی در سال 1390هـ ش با ایجاد این فاکولته و با در نظر داشت شرایط جامعه، قوانین، مقررات و لوایح وزارت تحصیلات عالی و پلان استراتژیک مؤسسه تهیه و ترتیب گردید.

دیدگاه ​

ارتقاء جایگاه فاکولته حقوق و علوم سیاسی به عنوان

بیشتر بدانید 

معرفی فاکولته شرعیات

 فاکولته شرعيات مؤسسه تحصیلات عالی ازهر نهادی است اکادمیک که در سال ۱۳۸۹ در همگام با ایجاد این مؤسسه،  به منظور تربيۀ كادرهاي متخصص قضایی، حقوقی و معارف اسلامی در مقطع ليسانس به فعالیت آغاز نمود.

این نهاد از آوان گشایش تاكنون خدمات ارزنده ­اي را در زمینۀ پرورش كادرهای علمی و قضايی كشور انجام داده است. حضور فارغان این فاکولته در کادرهای علمی مؤسسه­ های تحصیلی و معارف کشور، در دوره­ های ستاژ قضایی، حارنوالی و وکالت دفاع، در رده­ های بالای دستگاه­ های اجرایی چون ریاست های عدلیه، ارشاد، حج و اوقاف هم مؤید این مدعاست و هم بیانگر تلاش­ های استادان، محصلان و دیگر منسوبان این فاکولته. فاکولته شرعیات همواره تحسین مقامات عالیه را با خود داشته و شایستۀ دریافت تقدیرنامه ­هایی از داخل و خارج کشور شده است. در حال حاضر دارای ۱۴ صنف درسی می­باشد.

 

بیشتر بدانید 

bottom of page